לוטאין

חדש ב"דרך חיים"-

לוטאין, 20 מ"ג

Lutein 20 mg

 

  

מהו לוטאין?

לוטאין הוא קרטנואיד (פיגמנט אורגני) צהוב-כתום המשמש כנוגד חימצון טבעי וחזק. לוטאין נמצא באופן  טבעי במספר מזונות מצומצם ובעיקר בעלים ירוקים. גוף האדם אינו מסוגל לסנתז את הלוטאין בעצמו ועל כן הדרך היחידה לספק לגוף את הלוטאין היא אכילת מזונות המכילים אותו באופן טבעי או נטילת תוסף העשיר בלוטאין.

התוסף מכיל שני קרטנואידים, לוטאין וזיאקסנתין, הנמצאים באופן טבעי בריכוז גבוה באזור מרכז הרשתית (Macula) וריכוזם פוחת כתלות בגיל ובתזונה. תוסף לוטאין בתוספת זיאקסנתין נחקר רבות כבעל פוטנציאל להגנה מפני מחלות שונות בעין.

 

רכיבים פעילים בכל טבליה:

לוטאין 20 מ"ג 

זיאקסנתין 800 מק"ג

 

הוראות נטילה:

טבליה אחת ביום, לאחר ארוחה. (נספג היטב עם מזון שומני)

 

ניתן להשיג בצנצנת של 60 כמוסות רכות

 

לצפייה בתווית המוצר, לחצו כאן

 

מחיר ללקוחות "כללית" ו"כללית מושלם" 88 ש"ח

 

מידע זה אינו מהווה הנחיה או התוויה לטיפול.

בכל מקרה של מחלה או נטילת תרופות - יש להיוועץ ברופא המטפל.

____________________________________________

מחקר לעיון: 

מחקר שפורסם בשנת 2015 בכתב העת הבריטי לרפואת עיניים

Changes following supplementation with lutein and zeaxanthin in retinal function in eyes with early age-related macular degeneration: a randomised, double-blind, placebo-controlled trial

מטרות: לחקור את תפקוד והשינויים בנוכחות פיגמנטים מאקולריים בחולים בניוון מקולרי מוקדם תלוי גיל (AMD) לאחר תיסוף במינונים שונים של לוטאין וזיאקסנתין.

שיטות מחקר: 112 חולים עם ניוון מקולרי מוקדם תלוי גיל (AMD) הוקצו באופן אקראי ושווה לקבל תוספים במינוני 10 מ"ג לוטאין, 20 מ"ג לוטאין, 10 מ"ג לוטאין + 10 מ"ג זאקסנטין, או פלסבו מדי יום במשך שנתיים. צפיפות אופטית של פיגמנט מקולרי(MPOD) תועדה בתחילת המחקר, 48 שבועות לאחריו, ושנתיים מתחילתו. רגישויות רשתית נמדדו בשיטת אלקטרו-רטינו גרפי (ייצוג גרפי של פעילות ביואלקטריים של תאים ברשתית, אשר נגרמת על ידי גירוי של הרשתית בקרני אור) ובטכנולוגיית מיקרופרימטריה (טכנולוגיה המאפשרת ניתוח מקביל של היבטים מבניים ותפקודיים של הרשתית לשם מיפוי וניתוח רגישות רשתית).

תוצאות: תוספת לוטאין וזאקסנטין הובילה לגידול משמעותי בצפיפות אופטית של פיגמנט מקולרי בקבוצות שקיבלו טיפול פעיל. עליות משמעותיות ברגישות הרשתית נצפו לאחר תוספת של 10 או 20 מ"ג לוטאין, בעוד בקבוצת הפלצבו חלו שינויים מזעריים בלבד.

מסקנות: תוספת של לוטאין ו / או לוטאין בתוספת זאקסנטין מגבירה צפיפות אופטית של פיגמנט מקולר בעין  ומשפרת רגישות רשתית, בחולים עם AMD מוקדם.

Wolf-Schnurrbusch, Ute EK, et al. "Oral Lutein Supplementation Enhances Macular Pigment Density and Contrast Sensitivity but Not in Combination With Polyunsaturated Fatty AcidsPUFA May Lessen Lutein's Effect on MPOD and CS." Investigative ophthalmology & visual science 56.13 (2015): 8069-8074.

עבור לתוכן העמוד