ויטה קל + D

ויטה קל + D 

Vita Cal  + D 

 

הסידן הוא מינרל חשוב מאוד לתפקוד גוף האדם וכן המינרל הנפוץ ביותר המהווה כ-2% ממשקלו.

הסידן חיוהי לתפקודים רבים ושונים בגוף האדם, דוגמת בניית העצם ונשיניים, תהליכי קרישת דם, תפקודי שרירים, הפרשת הורמונים, גדילת תאים וחלוקתם, תהליכים של גירוי עבצי ורבים אחרים.

 

רמות הסידן בגוף שמורות ברמה קבועה יחסית למעט מצבים בהם ספיגת הסידן עולה על הפקשתו (מאזן סידן חיובי) כגון תקופות גדילה, הריון ומבצים בהם ספיגת הסידן נמוכה מהפרשתו (מאזן סידן שלילי) כגון מחלות שונות, הנקה וזקנה.

 

תיסוף בסידן עשוי להתאים לנשים בגיל המעבר, לאנשים הנמנעים מצריכת מוצאי חלב או לא מגיעים לכמות הסידן המומלצת ממזון בלבד ובמצבים רפואיים שונים בהתאם להמלצת רופא.

 

רכיבים פעילים בכל טבליה:

600 מ"ג סידן קרבונט

200 יב"ל ויטמין D

 

סידן קרבונט הינו תוסף הסידן הנפוץ ביותר אשר נחקר רבות בהשפעותיו ובעל אחוזים גבוהים של סידן זמין לספיגה (40%). לא נמצאה שונות מובהקת בין יעילות ספיגה של סידן קרבונט לסידן ציטראט כל זמן שניטל לאחר ארוחה התורמת לחומציות הקיבה.

 

ספיגת הסידן תלויה בין היתר ברמתו של ויטמין D  בצורתו הפעילה בדם (D1 קלציטרול), לויטמין D יכולת השפעה על ספיגתו של הסידן במעי ועל הפרשתו בשתן. 80-90% מויטמין D הנאגר בגוף בצורתו שלא פעילה (D3 כולקלציטרול) נוצר בעור כתוצאה חמשיפה לשמש (כתלות בגוון העור ובמידת הלבוש). כמות מינרית של ויטמין D נצרכת במזון (D2 ארגוקלציפרול) ונמצאת במאכלים כגון ביצים, גבינות וכבד בקר.

 

הנחיות נטילה:

1-2 טבליות ביום, לאחר ארוחה. עדיף עם ארוחת פרי. מומץ להפריד ממזונות המכילים כמויות גבוהות של חומצה זרחתית (דוגמת משקאות מוגזים), מגנזיום, ברזל ומנגן על מנת למנוע עיכובים בספיגה. מומלץ לפרוס את צריכת הסידן ממזון ומתוספים לאורך היום כדי להגביר את ספיגתו ולא לקחת את כל כמות הסידן בפעם אחת (עד 500 מ"ג במנה).

 

מספר טבליות: 60

 

לצפייה בתווית המוצר לחצו כאן 

 

  מחיר ללקוחות "כללית" ו"כללית מושלם": 22.9 ש"ח   

מחיר במרשם רופא ללקוחות "כללית": 17 ש"ח בלבד 

 

מידע זה אינו מהווה הנחיה או התוויה לטיפול.

בכל מקרה של מחלה או נטילת תרופות - יש להיוועץ ברופא המטפל.

 

לקריאת כתבות בנושא:

 

חשיבות מינרלים לבריאות העצם

 

עבור לתוכן העמוד